Hitro pot od nefeministke do feministke je pretekla ali prehodila predsednica republike Nataša Pirc Musar. Za izjavo, da ni feministka, si je prislužila nominacijo za Bodečo nežo, saj je svojo pozicijo utemeljila silno nerodno. Z razlago, da ženske ne potrebujejo prednosti pred moškim! Takšno zgrešeno stališče in nerazumevanje, s katerim je zavrnila feminizem, je nato dobro leto kasneje obrnila na glavo.
Ob mednarodnem dnevu žensk je presenetljivo ugotovila, da vendarle je feministka. In to ponosna. Še več, ona feminizem živi, kajti vtkan je v njen DNK! Nenadoma je prednost, ki je ženske ne potrebujejo, zaradi česar ni feministka, postala njeno življenje. Od »Sebe ne vidim kot feministke« je prešla k »Biti feministka mi pomeni priznavati enakovrednost vseh ljudi.«
No, analiza svoje DNK je lahko čudovita reč in dobra novica za feministično gibanje.
Nataša Pirc Musar, 23. december 2021
»Sebe ne vidim kot feministke, pa tudi projekt Onave, ki smo ga zastavile na pobudo Marte Kos, ni feminističen. Moje prepričanje, ki sem ga povzela po veliki Slovenki Aleksandri Kornhauser Frazer, je, da ženske ne potrebujemo prednosti, potrebujemo le enakopravnost. Namen projekta je pokazati, da na številnih področjih obstajajo strokovnjakinje, ki imajo vsaj primerljiva znanja kot njihovi moški kolegi in so pripravljene o svojem področju tudi javno govoriti. Medijem je na voljo baza podatkov, tako da ne bo moglo več biti izgovora, da ‘nismo našli nobene strokovnjakinje’.«
Nataša Pirc Musar, 8. marec 2023
»Biti feministka mi pomeni priznavati enakovrednost vseh ljudi, boriti se za pravično porazdelitev moči v družbi, za možnost izbire – načina življenja, poklica, s kom se kdo želi objeti … Za uravnoteženo zastopanost spolov pri odločanju ter iskreno spoštovanje dostojanstva sočloveka, ne glede na to, katerega spola je. Jaz feminizem živim, vtkan je v moj DNK.«
Več:
Oddaja Arena: Pirkovič kot promotor antifeminizma in prikritega seksizma